Épületfóliázással számos előnyt tudhatsz magadénak, méghozzá hosszú távra, de a tervezés-telepítés-tisztítás hármasa mindenképpen nagy figyelmet érdemel!
Az épületüveg fóliázás egy nagyszerű korszerűsítési lehetőség, hiszen amellett, hogy kényelmesebbé varázsolja az otthonodat vagy éppen az irodádat, támogatja az energiahatékonyságot és még az ingatlan értékét is növeli. Bár ma már beszerezhetsz a munkához mindent, a fóliát és a telepítés eszközeit egyaránt, ha úgy döntesz, hogy egyedül vágsz bele, csorbát szenvedhet a funkció, és még a tartósság is kérdéses.
A tervezés: fólia épületre és elképzelésre szabva
Már maga a tervezés kérdéseket vet fel, hiszen többféle fóliatípusból válogathatsz, és bár magunk is felsorakoztattuk az előnyöket és hátrányokat, sokminden múlik azon, hogy hol szeretnéd használni. Nem elég, ha tudod, milyen funkcióval szeretnéd felruházni a nyílászárókat, a választáshoz figyelembe kell venni az épület jellemzőit is. Könnyen lehet, hogy akad olyasmi, amire nem gondolsz, míg egy szakértő egyetlen pillantással fel tudja mérni, mik a lehetőségek és ezekhez melyik megoldás passzol.
A telepítés komplexebb, mint amilyennek látszik!
Az épületüveg fóliázás ránézésre talán nem tűnik különösebben bonyolultnak, itt is igaz, hogy az ördög a részletekben rejlik. Szakértelem és odafigyelés nélkül nem megy, megvan a maga folyamata, amit pontról pontra követni kell a tökéletes végeredmény érdekében. Íme egy kis betekintő, hogyan is néz ki a telepítés:
- Alapos tisztítással kell kezdeni a munkát, amihez ugyan nincs szükség semmi különlegesre, elég egy kis meleg szappanos víz, viszont ha nem lesz teljesen pormentes a felület, a fólia nem fog megtapadni rajta.
- Legalább ilyen fontos a tökéletes illeszkedés, ez pedig azt jelenti, hogy a következő lépés a fólia méretezése és vágása. Ennél a munkafolyamatnál a pontosságot speciális vágóeszközök és sablonok szolgálják.
- A technika az úgynevezett nedves telepítés, ami úgy néz ki, hogy egyfajta oldatot, rendszerint víz és szappan keverékét kell a felületre permetezni, ezt követően pedig óvatosan a helyére kell igazítani és el kell simítani a fóliát.
- Az igazán kritikus pont talán az, ami ez után jön, hiszen ha a helyére került a fólia, el kell távolítani alóla a felesleges vizet és a légbuborékokat. Ennek a feladatnak is megvan a maga eszközigénye, tapadókorongos simítókat vagy buborékmentesítőket kell bevetni.
- Az utolsó lépés a végső rögzítés, amihez speciális adhéziós anyagokat, ragasztókat kell használni annak érdekében, hogy a megszilárdulást követően stabilan, éveken át a helyén maradjon a fólia.
Mindezek ismeretében már nem jut eszedbe szakértő segítsége nélkül nekivágni a fóliázásnak, igaz? Hidd el, az szolgálja az érdekedet, ha egyszerűen ránk bízod a munkát, a tisztítás így is a Te feladatod lesz, és bizony ezen is múlik valamelyest a fólia élettartama.
De vajon mennyire körülményes a tisztítás?
Sokan úgy vélik, hogy az épületfóliázást követően speciális karbantartási teendőkkel kell számolni, de van egy jó hírünk, nem kell semmi extrával készülnöd. A hagyományos háztartási tisztítószerek tökéletesen megfelelnek, ha szeretnéd megszabadítani a felületet a szennyeződésektől, arra viszont mindenképpen figyelj, hogy ne használj maró anyagokat, karcolást okozó súrolószereket. Ennyi odafigyelést igazán megér a számtalan előny, ami az épületfóliázással jár.
Ha ránk bízod Magad, egyetlen dolgod van csupán, megosztani velünk, pontosan mit szeretnél, mi pedig megyünk és fóliába borítjuk az üvegfelületeket. Keress minket bátran elérhetőségeink egyikén!